Kiedy chcesz spróbować czegoś nieco innego niż zwykle, nie możesz się pomylić z mini wizytówką. Dzięki odpowiedniemu projektowi, te małe wizytówki mogą naprawdę wywołać cios. Dzięki odpowiedniemu wzornictwu, te małe wizytówki mogą naprawdę zrobić wrażenie. Są one świetną opcją, jeśli masz nadzieję wyróżnić się (w najlepszy możliwy sposób) na następnej dużej imprezie networkingowej.

Ale, to może być trudne, aby wiedzieć, gdzie zacząć, gdy próbujesz coś nowego. I to samo można powiedzieć o projektowaniu nowego druku. Aby pomóc Ci pobudzić kreatywność, zebraliśmy 5 naszych ulubionych, przyciągających wzrok projektów mini wizytówek.

Jaki rozmiar ma mini wizytówka?

Nasze mini wizytówki mają taką samą długość jak standardowe, ale o połowę mniejszą wysokość (i, niektórzy mogliby powiedzieć, podwójny wpływ). To nadaje im charakterystyczny wąski wygląd, który sprawia, że są idealne do długich nazwisk i zwrotów. Oznacza to również, że nadal bez problemu mieszczą się w portfelach i wizytownikach.
Rozmiar gotowego nadruku to 85mm x 25mm.

1. Kolorowa plama

Różnokolorowy tekst może pomóc w utrzymaniu czystego i przejrzystego wyglądu Twojej mini wizytówki, jeśli masz dużo do powiedzenia. Podoba nam się użycie koloru do podkreślenia kluczowych szczegółów - coś, co jest tak ważne na każdej wizytówce! Możesz odtworzyć ten wygląd używając małych rozprysków kolorów Twojej marki na białym tle.

Nie jesteś pewien jakich kolorów użyć? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak stworzyć własne wytyczne dla marki, dzięki którym zawsze będziesz wiedział, jakich kolorów używać, a Twój branding będzie spójny.

2. Zachowaj minimalizm

Jeśli wolisz zachować minimalizm, nasza opcja mini jest świetnym wyborem. Jest tu wystarczająco dużo miejsca, aby wyraźnie wyeksponować Twoje dane kontaktowe, a ich podłużny kształt świetnie nadaje się do wyeksponowania Twojego imienia i nazwiska. Niezależnie od tego, czy korzystasz z własnego projektu, czy z szablonu wizytówki, pamiętaj, aby umieścić na niej swoje imię i nazwisko, stanowisko oraz ważne dane kontaktowe.

Jeśli masz skłonność do przesady w projektowaniu, spróbuj wcześniej rozrysować swój projekt. Zalecamy również trzymanie się jednego lub dwóch kluczowych kolorów - np. koloru marki w połączeniu z czernią lub bielą. Pomoże to stworzyć naprawdę atrakcyjny projekt karty.

3. Postaw na dwustronność

Na wszelki wypadek, gdybyś chciał zamieścić więcej tekstu, warto, aby druga strona była prosta i przyjemna w odbiorze. Piękno druku wizytówek polega na tym, że możesz drukować je jedno- lub dwustronnie. Możesz więc zachować jedną stronę na ważne informacje, a na drugiej popisać się swoimi umiejętnościami projektowymi!

Szczególnie podoba nam się pomysł, aby jedna strona była naprawdę kolorowa, a druga minimalistyczna. To świetny, przyciągający wzrok kontrast, który dobrze wyróżnia się na tej wizytówce w kształcie.

4. Baw się kształtami

Geometryczne wzory wyglądają świetnie na mini wizytówce - a im więcej kolorów użyjesz, tym bardziej przyciągająca wzrok będzie Twoja wizytówka. Podoba nam się, że ten projekt zachowuje minimalistyczny wygląd przedniej strony, a następnie wykorzystuje (niezwykle modne) geometryczne kształty, aby dodać element zabawy na odwrocie.

My poszlibyśmy o krok dalej i dodali logo firmy również na stronie projektowej, aby było jasne, z kim należy się skontaktować. Oto jak zaprojektować własne logo firmy.

5. Czerń i biel

Jeśli kolor nie jest twoją filiżanką herbaty, mini kartka może być czarno-biała w dobrym stylu! Uwielbiamy czarne tło, które zostało tutaj użyte. Nie wiemy jak Ty, ale my wyobrażamy je sobie z miękką w dotyku aksamitną laminacją na jednym z naszych grubych materiałów kartonowych. Czarno-białe projekty są świetne do stworzenia wrażenia wysokiej klasy, a ten jest doskonałym tego przykładem.

Czerń i biel wygląda również niesamowicie z Spot UV. Jest to błyszczący lakier, którym pokrywane są niektóre części karty, aby uwydatnić projekt lub zwrócić uwagę na ważne informacje. Aby wydrukować Spot UV, wybierz laminację matową podczas zamawiania wizytówek.

Jak zaprojektować mini wizytówkę

Czujesz się zainspirowany? Dlaczego nie zrobić kolejnego kroku w swojej podróży do drukowania mini wizytówek i nie zacząć od własnego projektu! Oto co musisz zrobić, aby zaprojektować mini wizytówkę.

Rozmiar - ustaw rozmiar dokumentu na 85mm x 25mm, a następnie dodaj dodatkowe 3mm z każdej strony dla obszaru spadu (czyniąc całkowity rozmiar płótna 91mm x 31mm).

Kolor - spektrum kolorów, w którym drukujemy (CMYK), różni się od kolorów widocznych na ekranie komputera (RGB). Aby lepiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał wydruk Twojej mini wizytówki, zmień tryb kolorów w programie do projektowania na CMYK.

Rozdzielczość - Twoja mini wizytówka może być pierwszym wrażeniem, jakie klient odniesie na temat Twojej marki. Upewnij się, że używasz wysokiej jakości obrazów i logo oraz zapisz plik w rozdzielczości co najmniej 300dpi.

Osadzanie czcionek - do każdego zamówienia dołączamy bezpłatnie 10-punktowe sprawdzenie poprawności projektu, co oznacza otwarcie pliku w celu sprawdzenia, czy jest on poprawnie skonfigurowany. Zalecamy zapisanie gotowego projektu jako pliku JPEG lub PDF, aby zablokować (lub osadzić) czcion ki i obrazy na miejscu, aby nic się nie ruszało ani nie zmieniało, gdy go otworzymy.

Jak zaprojektować mini wizytówkę online

Myślisz, że zaprojektowanie mini wizytówki jest poza Twoją strefą komfortu? Pomyśl jeszcze raz dzięki naszemu darmowemu narzędziu do projektowania online. Mamy mnóstwo darmowych szablonów lub zacznij od pustego pola, aby stworzyć coś zupełnie wyjątkowego dla Twojej firmy. Możesz dodawać tekst, obrazy i zmieniać kolory - dlaczego nie skorzystać z naszych darmowych szablonów mini wizy tówek już teraz?

Najważniejsze wskazówki

Oto kilka najważniejszych wskazówek, jak zaprojektować własną mini wizytówkę.

  • Aby tekst był czytelny, zachowaj czcionki o rozmiarze powyżej 7pt
  • Zawsze używaj kolorów i czcionek swojej marki.
  • Dodaj swoje logo!
  • Zamieść kluczowe informacje, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail i adres URL strony internetowej
  • Postaw na dwustronność, aby w pełni wykorzystać swój projekt.
  • Wybierz wykończenie laminatem, aby nadać swojej karcie unikalny charakter
  • Ogranicz do minimum tekst, który nie jest niezbędny.

Mamy nadzieję, że te przykłady projektów mini wizytówek zainspirują Cię do stworzenia własnej, oszałamiającej wizytówki. Gotowy, aby zacząć? Możesz skorzystać z naszego darmowego narzędzia online, aby zaprojektować wizytówkę od podstaw. A jeśli chcesz uzyskać więcej pomocy, sprawdź nasze darmowe szablony wizytówek i zacznij je dostosowywać.