Ulotki składane są fantastycznym sposobem na pokazanie klientom, dlaczego powinni kupować towary lub usługi od Twojej firmy, ponieważ zapewniają one dużo miejsca na przekazanie informacji o unikalnych cechach sprzedaży.

Aby upewnić się, że wykorzystujesz ulotki składane w pełni - i że jesteś najlepszą opcją dla klientów, którzy decydują się na Twoją firmę - stworzyliśmy ten kompletny przewodnik, który powie Ci wszystko, co musisz wiedzieć. Dowiedz się, jak złożyć ulotkę i porównaj różne rodzaje składania ulotek poniżej!

Jakie są różne rodzaje składania ulotek?

Jedną z pierwszych rzeczy, którą musisz wybrać podczas drukowania ulotek jest rodzaj falcowania. W zależności od tego, jaki rozmiar wybierzesz, istnieje wiele różnych rodzajów falców do wyboru. Poniżej znajduje się krótki opis każdego z nich, który pomoże Ci zdecydować, jak złożyć ulotkę.

Half-Fold

Tak jak jest napisane na etykiecie, half-fold to ulotka złożona na pół po środku! Daje to cztery panele do zaprojektowania (lub drukowane strony, jak to się nazywa w branży drukarskiej) - przednią okładkę, dwie strony wewnętrzne i tylną okładkę.

Najlepsze zastosowania:

Dwustronne ulotki tego typu sprawdzają się zarówno w marketingu, jak i w menu - w restauracjach, kawiarniach lub firmach usługowych, takich jak salony kosmetyczne czy siłownie, gdzie chcesz wyszczególnić opcje i ceny.

Przykłady układu ulotki składanej na pół

Oto kilka pomysłów na to, jak możesz ułożyć swój projekt ulotki dwuczęściowej.

C-Fold

Ulotki składane w kształcie litery C są ulotkami trójdzielnymi, czyli składają się dwukrotnie, tworząc sześć paneli (lub stron) po każdej stronie, tak jak na poniższym schemacie. Po złożeniu panele tworzą kształt litery C.

Zastosowanie:

Ulotki składane w kształcie litery C są klasycznymi ulotkami marketingowymi, ale są również powszechnie wykorzystywane do produkcji przewodników i map. Są to rodzaje ulotek, które można wziąć do ręki w punkcie informacji turystycznej, gdzie podawane są informacje o różnych ciekawych miejscach.

Przykłady układu ulotki C-Fold

Oto kilka pomysłów na to, jak możesz ułożyć swoje projekty ulotek składanych w formacie C.

Z-Fold

Ulotka składana w kształcie litery Z jest kolejną opcją trójskładową i działa w podobny sposób do ulotki składanej w kształcie litery C, z tą różnicą, że boki składają się w kształt litery Z, więc panele zazwyczaj działają oddzielnie, z różnymi informacjami na każdej sekcji.

Najlepsze zastosowania:

Ten typ ulotki jest popularny dla materiałów marketingowych, takich jak broszury sprzedażowe, ponieważ jest dużo miejsca, aby pokazać produkty i usługi firmy, jak również lokalizację i dane kontaktowe.

Przykłady układu ulotki składanej w kształcie litery Z

Stworzyliśmy te przykłady ulotek składanych w formacie Z, aby pomóc Ci zainspirować Twoje własne projekty.

Składanie krzyżowe

Ulotka składana krzyżowo jest składana na pół, a następnie jeszcze raz na pół, aby utworzyć kształt krzyża na środku. Pozostaje osiem części (lub stron) do zaprojektowania - po cztery części na każdej stronie. Gotowa ulotka wygląda jak na zdjęciu powyżej.

Najlepsze zastosowania:

Ten typ ulotki jest najczęściej używany dla map i przewodników, ponieważ może być składany i używany ponownie i ponownie.

Przykłady układów ulotek składanych krzyżowo

Poniżej przedstawiamy kilka przykładów układów ulotek składanych krzyżowo.

Składanie w rulon

Z ośmioma zadrukowanymi stronami jak w składance krzyżowej, ale o tym samym kształcie i sposobie składania jak w składance C, składanka jest prawdziwą potęgą wśród składanych ulotek!

Najlepsze zastosowania:

Ten rodzaj falcowania jest przeznaczony dla dużych ulotek, więc jest tu dużo miejsca na reklamę Twoich produktów i usług w formie broszury. Roll fold jest również niezwykle popularny w przypadku menu na wynos.

Przykłady układów ulotek składanych w rulon

Oto kilka przykładów projektów ulotek roll fold, aby pokazać Ci kilka sposobów, w jaki możesz skonfigurować swój układ.

Top 5 porad dotyczących projektowania ulotek składanych

Teraz już wiesz jak złożyć ulotkę, skorzystaj z poniższych wskazówek, aby ożywić swój szablon!

1. Wykorzystaj fałdy

2. Spraw, by okładka przyciągała uwagę

Kluczem do efektywnego projektu ulotki składanej jest sprawienie, że ludzie będą chcieli ją rozłożyć. Projekt przedniej części ulotki będzie głównym elementem, który to zapewni. Jasna okładka, która mówi czytelnikowi, czego może się spodziewać, powinna załatwić sprawę!

Pamiętaj, aby umieścić na okładce swoje logo, aby zyskać dodatkowe punkty rozpoznawalności marki. Jeśli Twoja ulotka ma być wystawiona na tablicy turystycznej, zalecamy również upewnienie się, że okładka jest jasna i wyróżnia się - w ten sposób wszystkie oczy będą zwrócone na Ciebie!

3. Dołącz silne wezwanie do działania

Wezwanie do działania (CTA) mówi czytelnikowi, co ma zrobić, gdy już skończy czytać ulotkę. Może to być odwiedzenie Twojej strony internetowej, wykorzystanie ulotki do uzyskania oferty w sklepie, a nawet śledzenie Cię na mediach społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze informacje o Twojej firmie.

Cokolwiek to jest, upewnij się, że jest napisane dużą, oczywistą czcionką, która wyróżnia się na tle Twojego tła. Możesz nawet zamieścić ofertę, która zakłada, że odbiorca zabierze ją ze sobą na imprezę - w ten sposób zatrzyma ulotkę na dłużej. Może nawet podzielić się nią z przyjaciółmi i rodziną!

4. Wykorzystaj wysokiej jakości zdjęcia i grafikę

5. Wybierz swój papier

Aby dopasować się do jakości projektu, powinieneś wybrać najlepszej jakości papier, na jaki pozwoli Ci Twój budżet. Ponieważ ulotki są dotykowym środkiem marketingowym, to jak są odczuwane jest naprawdę ważne.

Grubsze materiały ze specjalnymi wykończeniami to najlepszy sposób na to, by zapadły w pamięć i zachęciły czytelników do zagłębienia się w ich treść. Chcesz, aby ludzie mogli pisać na Twoich składanych ulotkach? Wybierz niepowlekany papier. Jeśli nie, to błyszczący materiał doda Twoim zdjęciom profesjonalnego wykończenia.

Mamy nadzieję, że ten przewodnik po tym, jak złożyć ulotkę i różnych rodzajach fałd zainspirował Cię do stworzenia czegoś, co sprawi, że Twój brytyjski biznes będzie wyglądał niesamowicie. Dlaczego nie zacząć projektować swoich własnych ulotek składanych za pomocą naszego darmowego narzędzia online? Jest to szybkie i proste, a my już ustawiliśmy wszystkie rodzaje łamania dla Ciebie!