Porządek na bożeństwa żałobnego to coś więcej niż tylko książka z piosenkami i wierszami. Jest to hołd dla ukochanej osoby i pamiętna pamiątka dla osób uczestniczących w nabożeństwie.

Jeśli planujesz humanistyczny lub niereligijny pogrzeb dla bliskiej osoby, może to być trudne wiedząc dokładnie, co umieścić w porządku usługi. Popyt na niereligijne pogrzeby rośnie, ale ludzie często nie wiedzą, jaki jest najlepszy sposób na uczczenie życia ich bliskiej osoby poza tradycyjnym, religijnym formatem.

Aby pomóc, oto kilka przykładów porządku usługi pogrzebowej dla niereligijnej ceremonii.

 1. Dodaj kolor

  Szukając przykładów usług pogrzebowych, zwykle znajdziesz, że są one czarno-białe. Ale jeśli świętujesz życie kogoś, kto rozjaśnił każdy dzień, dodając pop koloru do okładki zamówienia usługi jest to świetny sposób, aby złamać tradycję i oddać hołd tej fantastycznej jakości ukochanej osoby.

  (Songbird Stationery)  Ten przykład jest subtelny dzięki akwarelowym kwiatom. Wybraliśmy to, ponieważ kolor ramki obraz życia jest obchodzony, a nie rozpraszać uwagę od nich. Byłby to fantastyczny program pogrzebowy dla nietradycyjnej, ateistycznej, humanistycznej lub niereligijnej ceremonii.
 2. Zamieść wiersze, pieśni i czytania

  Hymny są wspólną cechą w usługach pogrzebowych, ale jeśli twój ukochany nie był religijny, to często jest bardziej dopasowane i osobiste, aby wybrać wiersze i odczyty, które kochali lub jako hołd dla nich. Poproś członków rodziny, aby wykonać odczyty i wybrać wiersze, aby włączyć do porządku usługi, tak, że każdy, kto chce czuje, że może dać odpowiednie pożegnanie.

  (theorderofservice.com)  Ten niereligijny przykład porządku usługi pogrzebowej wykorzystuje zarówno wiersze, jak i muzykę zamiast hymnów. Wiersze są czytane przez córkę i wnuczkę zmarłego, a wybór muzyki to osobiste wybory, które są odpowiednim hołdem bez religijności.
 3. Rozdaj pamiątkowe zakładki

  Zakładki pogrzebowe to kolejna niereligijna, ateistyczna i humanistyczna alternatywa dla zamówień na usługi, które nie będą zawierać hymnów. Hymny są zwykle w pełni zawarte w książeczce zamówienia usługi, więc goście mogą śpiewać razem podczas ceremonii, podczas gdy teksty piosenek są zwykle pomijane. Oznacza to, że możesz umieścić pełny porządek na przykład na zakładce do książki:

  - Muzyka na wejście
  - Słowa powitania i otwarcia
  - Czytanie poezji
  - Hołd
  - Muzyka do refleksji
  - Czytanie poezji
  - Zakończenie
  - Muzyka na zakończenie

  Podążaj za tym, wybierając piosenki, wiersze i czytania, jak również kto będzie je czytał i jaki jest ich związek z przyjacielem lub krewnym, którego celebrujesz.

  (Next Gen Memorials)  Ten przykład zamówienia usługi pogrzebowej działa jako pamiątka dla gości. Podoba nam się, że do każdej zakładki dołączone jest małe papierowe serce wypełnione nasionami niezapominajki, które goście mogą zasadzić ku pamięci ukochanej osoby.Tworzenie i drukowanie własnych zamówień na usługi, aby uczcić życie ukochanej osoby, jest doskonałym hołdem. Niezależnie od tego, czy wybierzesz tradycyjny styl broszury, składany arkusz pogrzebowy lub coś nieco innego, jak zakładka do książki, nie ma lepszego sposobu na dodanie osobistego akcentu do tak ważnej pamiątki. Wydrukuj swoje niereligijne zamówienie pogrzebowe już dziś.

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Jeśli potrzebujesz porady dotyczącej przykładów usług pogrzebowych lub jakichkolwiek informacji na temat naszych produktów, skontaktuj się z naszym przyjaznym zespołem tutaj.