Gdy Twój ślub jest już na horyzoncie, nadszedł czas, aby pomyśleć o papeterii ślubnej. Każda para pragnie, aby ten wielki dzień był dla nich wyjątkowy - a różnica tkwi w szczegółach. Stworzenie własnych zaproszeń ślubnych DIY jest fantastycznym sposobem na spersonalizowanie swojego wydruku.

Oto 6 naszych ulubionych sposobów na zaproszenia ślubne, które pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i "zadziwią" Twoich gości.

1. Zaproszenia ślubne z winylowych płyt CD

Niezwykłym i kreatywnym sposobem na zaproszenie gości na swój wielki dzień jest zrobienie retro, winylowych zaproszeń na CD. Będą one wystarczająco proste do wykonania ręcznie, tanie i nawet przyjemne zajęcie do zrobienia z dziećmi.

Wszystko, czego potrzebujesz, aby je zrobić, to wybór pustych, winylowych płyt CD i kartonowych pudełek na płyty CD, a następnie możesz napisać wszystkie szczegóły swojego ślubu albo z przodu płyty CD, pop go na kwadratowej ulotce, aby wsunąć się do przypadku lub nawet bezpośrednio na płycie.

Można nawet dołączyć oddzielne zaproszenia ślubne na przedniej stronie płyty, jeśli chciałeś. Save the date invites idealnie pasowałoby na przód płyty winylowej i zbiegałoby się z autentycznym i vintage stylem zaproszeń CD.

2. Zaproszenia w formacie bilecików

Jeśli szukasz dziwacznego i zabawnego sposobu na zaproszenie gości na swój ślub, to zaproszenie w formie bileciku będzie idealnie pasowało. Może to być cokolwiek od staromodnego biletu do kina, biletu lotniczego, a nawet biletu cyrkowego.

Nie tylko jest to bardziej kreatywny sposób, aby zaprosić gości do swojego wielkiego dnia, ale może to być również stosunkowo tania metoda zbyt. Możesz zrobić te bilety samodzielnie, jeśli chcesz utrzymać koszty na niskim poziomie lub stworzyć szablon i mieć je wydrukowane w dokładnym temacie, który chcesz! A5 Slim ulotki są idealnym rozwiązaniem dla autentycznego biletu.

3. Papierowe zaproszenia na samolot

Planujesz ślub o tematyce podróżniczej? A może po prostu chcesz w bardziej swobodny sposób poinformować swoich gości o dacie, którą mają zapisać?

Tak czy inaczej, papierowe zaproszenia lotnicze są fajne, modne i idealne, jeśli chcesz czegoś mniej formalnego i bardziej współczesnego niż standardowe zaproszenia ślubne.

Ulotki w formacie A4 lub A3 to idealne rozmiary do wykonania papierowych zaproszeń lotniczych i zastanów się, w jaki sposób zostaną one dostarczone - czy będziesz je dostarczać osobiście? Dla odrobiny personalizacji, możesz dostarczyć swoje zaproszenia samolotem, (prawdopodobnie tylko wtedy, gdy masz małą listę gości i nie masz nic przeciwko podróżowaniu).

4. Puzzle Zaproszenia ślubne

Niech Twoi goście wiedzą, że znalazłeś brakujący element układanki, dając im zabawę w układanie ich własnej układanki, która w rezultacie będzie Twoim zaproszeniem ślubnym.
Ponownie, mimo że jest to niezwykły pomysł, nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami. Jeśli chcesz iść do przodu z tematem układanki, a następnie można umieścić zaproszenie na kawałkach grubego papieru (350gsm jest solidna opcja), które pasują do siebie, aby powiedzieć, zaproszenie na ślub.

5. Magnesowe zaproszenia ślubne

Daj swoim gościom weselnym pamiątkę w postaci zaproszenia ślubnego z magnesem, a dodatkowo, w ten sposób nie będą mieli wymówki, aby zapomnieć o dacie ślubu...

Po prostu kupuj magnesy luzem i stwórz zestaw naklejek z wszystkimi informacjami lub nawet zdjęciem profilowym Ciebie i Twojego SO dla przypomnienia o Twoim wielkim dniu, które Twój gość może umieścić na swojej lodówce.

6. Retro zaproszenia pocztówkowe

Pocztówki robią wielki powrót. Są fajne, stylowe i retro, przypominają odbiorcy o tropikalnych miejscach i uroczystościach (a czasem o Blackpool). Zamień więc "szkoda, że Cię tu nie ma" na "szkoda, że Cię nie będzie"! Zaproszenia te mogą być samodzielne lub mogą służyć jako zaproszenie RSVP i sprawić, że Twój gość zapisze swoją obecność i odeśle je pocztą.
Zapisz szczegóły ręcznie na odwrocie lub po prostu umieść je na przedniej stronie pocztówki.

Jeśli wybierasz się w trasę save-the-date, dlaczego nie załadować zdjęcia miejsca na przód pocztówki, aby goście mogli odgadnąć lokalizację? Pamiętaj tylko, aby wszystkie szczegóły umieścić na odpowiednim zaproszeniu....

7. Zaproszenia balonowe

Uwielbiamy ten pomysł! Balony są stosunkowo tanim produktem do kupienia, szczególnie jeśli kupujesz je w dużych ilościach. W związku z tym, nie będzie kosztowało zbyt wiele, aby szczegóły Waszego ślubu znalazły się na przedniej części balonu, oczywiście musicie pamiętać, aby były one jak najprostsze i jak najkrótsze.
Jeśli masz zbyt wiele informacji, a następnie można mieć coś prostego na balonie-jak, "Zapisz datę", a następnie dodać małą notatkę dołączoną do balonu ze sznurka w tym szczegóły dnia ślubu?

Jeśli martwisz się o dostarczanie balonów, ponieważ może to być, gdy rzeczy stają się kosztowne, rozważ wysłanie balonów bez pompki i w kopercie obok zaproszenia!

8. Zaproszenia na serwetki

Nie ma wątpliwości, że serwetkowe zaproszenia ślubne byłyby świetne na niskobudżetowy ślub i mogłyby dodać dziwny i unikalny akcent do Twojego tematu. Jeśli chcesz uzyskać autentyczny i prawie rustykalny klimat, rozważ zakup ogólnych białych serwetek i po prostu napisz na nich swoje zaproszenie ślubne. Możesz również zlecić wydrukowanie informacji ślubnych na serwetkach, jeśli chcesz czegoś bardziej nieskazitelnego.

9. Zaproszenia z bajki

Czy istnieje lepsze zakończenie bajki niż życie długo i szczęśliwie? Zaproś swoich gości nie tylko na swój ślub, ale także do podzielenia się swoją historią, tworząc książeczkę opowiadającą właśnie o tym! I nie, to nie musi być tandetne. Może poznaliście się w nietypowy, zawstydzający lub wręcz zabawny sposób? Załóż czapkę do pisania i zanotuj zabawne i wspaniałe chwile z Waszej dotychczasowej historii.
Wyściełaj książeczkę zdjęciami was obojga po drodze i podpisz się szczegółami, kiedy i gdzie będą mogli oglądać, jak zaczynasz następny rozdział!

10. Zaprezentuj zaproszenia

Tak tak, wiemy, że jako szczęśliwa para, masz otrzymać prezenty, ale wysłanie małego symbolu do swoich gości jest zdecydowanie pierwszym krokiem, aby zrobić na nich wrażenie. To nie musi być drogie, jeśli jesteś kreatywny ... Małe pudełko czekoladek, słoik słodyczy lub cokolwiek chcesz zawinąć, przyklej wspaniałą spersonalizowaną etykietę z wszystkimi informacjami, których potrzebują, aby oglądać cię na szczycie przejścia.

11. Zakończ suszonymi kwiatami

Uwielbiamy ten niezwykle uroczy hack na zaproszenia ślubne. Wykorzystuje on już wspaniałe teksturowane zaproszenia i dodaje dodatkowy element w postaci suszonej lawendy, aby stworzyć delikatny, kapryśny wygląd, który wskazuje na styl wesela. Całość spięta jest fioletowym papierem i zawieszką z imionami pary.

Możecie odtworzyć ten wygląd z huśtawkami i zamienić papier na sznurek lub wstążkę, w zależności od Waszej papeterii i tematu ślubu. Lub, dla małej prostokątnej opcji, wydrukuj kilka mini wizytówek i wybij własne otwory. Upewnij się tylko, że dopasujesz kolory do swoich kwiatów, aby uzyskać spójne, profesjonalne wykończenie - możesz nawet spróbować znaleźć pasujące wkładki do kopert!


12. Wyślij pocztówkę

Stwórz zaproszenie, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie, wysyłając kartki pocztowe! Uwielbiamy kaligraficzny styl pisma i odcienie vintage, które są obecnie popularnym wyborem papeterii ślubnej. Ta para wybrała styl pasujący do ich miejsca, Muzeum Morskiego w Maine. To sprytne wykorzystanie projektu, aby przekazać motyw przewodni i miejsce na raz, jest absolutnie godne zauroczenia. Zdecydowanie przypięlibyśmy to do naszej lodówki, aby bezpiecznie przechowywać!

13. Zabawne odbitki farb

Taki prosty pomysł, a jednak tak skuteczny. Kwiaty z dużą ilością płatków, takie jak stokrotki, są świetne do wydrukowania własnego wzoru. Umieść swoje kolory w tym samym naczyniu lub palecie i wymieszaj je lekko wykałaczką. Następnie zanurz kwiat w farbie i zrób kropkę! Upewnij się, że wypróbujesz wzór na czystej kartce papieru, zanim zdecydujesz się na zaproszenia.

Jeśli drukujesz gotowe zaproszenia, a następnie dodajesz farbę do kwiatów w określonych miejscach, zalecamy wybranie papieru z fakturą. Nasza opcja Tintoretto by Fredrigoni na niestandardowych zaproszeniach ślubnych będzie do tego fantastyczna, ponieważ została wykonana tak, aby przypominać szkicownik artysty.

14. Zwieńczone kokardą

Jeśli wybieracie się na ślub w stylu klasycznym, zwieńczenie zaproszenia kokardą lub wstążką jest świetną opcją na dodanie wykończenia. Bardzo podoba nam się ta wspaniała różowa, aksamitna kokarda użyta w powyższym przykładzie. Poprzez dopasowanie koloru czcionki do kokardy, cały projekt jest połączony w jedną całość.

Jako dodatkowy bonus, jesteśmy również zakochani w tym woskowym stemplu użytym do zapieczętowania koperty. Możesz kupić niestandardowe stemple online z inicjałami Twoimi i Twojego narzeczonego, co jest fantastycznym sposobem na personalizację każdego szczegółu Twoich zaproszeń.

15. Użyj szablonu

Gotowy na naprawdę szybką wygraną? Skorzystaj z darmowego szablonu zaproszeń ślubnych! Nasze darmowe szablony zostały stworzone przez profesjonalnego projektanta, który zna najnowsze trendy ślubne, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.

Oto tylko kilka z projektów, które możesz dostosować do swoich potrzeb. Kliknij tutaj, aby rozpocząć projektowanie.

Jesteś w trakcie organizowania swojego ślubu? Pobierz darmowy planer ślubny instantprint, który zawiera pełną 12-miesięczną listę kontrolną, arkusz budżetowy i oś czasu.