Jeśli szukasz niedrogiego sposobu na zmianę wystroju wnętrza lub jesteś początkującym projektantem, który chce sprzedać swoje wydruki, plakaty są fantastycznym narzędziem do stworzenia własnego projektu sztuki ściennej. Aby pomóc Ci dać trochę inspiracji projektowych, zebraliśmy nasze ulubione przykłady DIY sztuki ściennej, które pokazują, że plakaty mogą naprawdę pomóc przekształcić przestrzeń.

Jak zrobić plakat DIY domowej roboty?

Nasze narzędzie Design Online ułatwia tworzenie plakatów, o jakich zawsze marzyłeś! Możesz wybierać spośród wielu darmowych szablonów plakatów, a następnie edytować je według własnego uznania, dodając tekst, obrazy i wiele innych!

Następnie wybierzesz idealny papier i wykończenie, po czym prześlesz je do druku. My zajmiemy się drukiem, a następnie wyślemy go na Twój adres domowy, abyś mógł go umieścić w wybranym przez siebie pomieszczeniu.

Możesz przeczytać nasz przewodnik Design Online, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o tworzeniu plakatów DIY wall art. Ale najpierw zainspiruj się wspaniałymi pomysłami na plakaty poniżej!

Pomysły na plakaty ścienne DIY

Kolaże ścienne

Kolaże w domu są teraz bardzo modne, a Ty możesz być naprawdę pomysłowy, jeśli chodzi o styl odbitek i układy, które możesz stworzyć. Zamiast tylko kilku zdjęć na kominku, dlaczego nie stworzyć całej ściany z fotografii, wzorów i sztuki?

Możesz wszystko uporządkować za pomocą układu siatki lub zaszaleć z losowo rozrzuconym wzorem, który będzie wyglądał jeszcze lepiej z różnymi rozmiarami wydruków. To taki niedrogi sposób na unowocześnienie swojego domu, a Twój wystrój z pewnością będzie wyjątkowy! Jest to również na wskroś nowoczesny sposób na wyeksponowanie rodzinnych portretów.

Kolorowe odbitki

Chcesz uzyskać wspaniałą wskazówkę dotyczącą dekoracji wnętrz, która nie rozbije banku? Stwórz kilka kolorowych wydruków do powieszenia na ścianie - idealne, aby dodać odrobinę koloru do swojego domu. Jeśli zdjęcia to nie Twoja sprawa, pobaw się fajną mieszanką czcionek i wpisz swój ulubiony cytat lub fragment piosenki. Będą one wyglądały bardzo profesjonalnie w schludnych, dopasowanych ramach, takich jak te abstrakcyjne plakaty artystyczne pokazane poniżej. Odtwórz ten wygląd z plakatami A1.

Główna wskazówka dotycząca plakatów na ścianę: dopasuj kolory plakatów do istniejącego schematu kolorystycznego, aby uzyskać spójny i dopracowany wygląd.

Bądź kreatywny z wieszakami

Nie musisz ograniczać się do umieszczania swoich wydruków w ramkach, aby je wyeksponować! Spróbuj zawiesić je na wieszakach w stylu retro lub umieścić je na tablicy ogłoszeń, aby uzyskać zabawny dodatek do swojego biurowego miejsca pracy. Na poniższym przykładzie drewniane deski ułożone w kratkę dodają dodatkowej kreatywności. Każdy projekt artystyczny jest inny, ale to może również działać dobrze z wzorem, lub wszystkie takie same.

Innym kreatywnym pomysłem na zawieszenie plakatów DIY wall art jest użycie sznurka. Poniższy przykład wykorzystuje portrety rodzinne i duże drewniane kołki, aby stworzyć rzędy zdjęć. Jest to fantastyczny sposób, aby jak najlepiej wykorzystać mały obszar ściany. Jest to często znane jako sztuka sznurka.

Światła sznurka lub światła bajki są również inną fantastyczną opcją. A dla mniejszych plakatów sztuki ściennej, można również użyć taśmy washi lub taśmy maskującej dla zabawy DIY twist!

Przemyślane cytaty

Ludzie uwielbiają przemyślane prezenty, więc stworzenie czegoś na miarę dla przyjaciela lub członka rodziny będzie strzałem w dziesiątkę. Możliwości są nieograniczone - od kolażu zdjęć w wysokiej rozdzielczości po zabawny cytat, który można oprawić w ramkę.

Być może widziałeś popularne nadruki z cytatami na Etsy. Takie rzeczy, zwłaszcza z filmów, piosenek i książek, które mogą spodobać się Twoim bliskim, są wspaniałymi prezentami. Jest to dodatkowy osobisty akcent, który tak łatwo przekazać za pomocą plakatu.

Na przykład, sprawdź ten fajny typograficzny plakat Forrest Gump od Inspiration DE. Wykorzystuje on słynny cytat i ikoniczne obrazy z uwielbianego filmu, co czyni go idealnym dla fan artu.

Styl malowania

Od farby w sprayu po akwarelę, style rękodzielnicze są obecnie bardzo popularne. Ale nie musisz wyciągać starych koszulek i pędzla, aby odtworzyć ten nowoczesny wystrój domu - wystarczy, że wydrukujesz wzór w stylu malarskim!

Ten nadruk z flamingiem jest doskonałym przykładem. Zaufaj nam - wszyscy Twoi znajomi pomyślą, że własnoręcznie namalowałaś plakaty na ścianę! A flamingi to trend, który nie odejdzie w najbliższym czasie.

Wydruki ścienne w stylu art deco

Art deco to styl projektowania, który nawiązuje do lat 20. i 30. ubiegłego wieku. Wykorzystuje on odważne kolory i geometryczne kształty - oba te trendy są obecnie niezwykle modne! Pomyśl: Leonardo DiCaprio w "Wielkim Gatsbym".

Ten styl dekoracyjny jest popularny zarówno w sprzedaży, jak i dekoracji. Oto fantastyczny wydruk, który jest przykładem tego stylu sztuki vintage. Ten przykład jest dość nowoczesny, więc kolory nie są tak odważne - ale myślimy, że byłby idealny do sypialni lub kuchni.

Mamy nadzieję, że te pomysły na plakaty DIY wall art dadzą Ci inspirację, której potrzebujesz do swoich projektów domowych. Od ścian galerii po prezenty, zbadaliśmy szereg dekoracji ściennych, używając skromnego plakatu jako podstawy.

Chętnie zobaczymy Twoje kolejne dzieło sztuki. Podziel się z nami swoimi dekoracyjnymi plakatami na Instagramie lub Twitterze, oznaczając @instantprintuk lub #instantprintuk, aby mieć szansę na pojawienie się na naszym kanale.