1. Wyślij plakat

Wyślij papierowe CV z odrobiną czegoś innego, aby Twoja aplikacja zapadła Ci w pamięć. Stworzenie wielkoformatowego CV na plakacie to z pewnością jeden ze sposobów na wyróżnienie się! Jeśli jesteś w pobliżu firmy i masz odwagę, możesz nawet wywiesić kilka kopii we foyer firmy (za pozwoleniem!) lub wręczyć je osobiście menedżerowi zatrudniającemu. Na pewno zostaniesz zapamiętany!

 

2. Wysyłaj pakiety motywacyjne

Czasami standardowe, dwustronicowe CV to za mało, by pokazać, co potrafisz. Zamiast tego stwórz pakiet prezentacyjny: zbierz różne materiały drukowane w elegancki folder prezentacyjny i wyślij go do menedżera zatrudniającego zamiast CV.

Takie podejście sprawdza się szczególnie dobrze w branżach kreatywnych, np. w przypadku grafików, ponieważ różnorodne materiały drukowane (takie jak broszury, ulotki i wizytówki) to świetny sposób na zaprezentowanie swojego portfolio.

3. Zaprojektuj infografikę CV

Nawet jeśli nie jesteś projektantem, infografika CV to świetny sposób, by wyróżnić swoje umiejętności! Ideą infografiki jest przedstawienie kluczowych faktów, które opowiadają pewną historię - w przypadku podania o pracę jest to historia o tym, jak znalazłeś się w swoim obecnym miejscu w życiu, oraz o kluczowych umiejętnościach, które zdobyłeś po drodze i które sprawiają, że idealnie nadajesz się na dane stanowisko!

 

4. Wykorzystaj adres URL wideo

Wyślij wizytówkę lub pocztówkę do swojego podania o pracę i odwiedź swojego potencjalnego pracodawcę w Internecie. Pokaż mu, że posiadasz umiejętności cyfrowe, które są niezbędne, aby przetrwać w tej konkurencyjnej epoce technologicznej!

Naklejka, wizytówka lub ulotka zawierająca Twoje podstawowe informacje oraz adres URL do filmu wideo z pewnością przyciągnie uwagę potencjalnego pracodawcy. Film wideo może być umieszczony na stronie internetowej Twojego portfolio lub w serwisie takim jak YouTube - wszystko zależy od Ciebie! Postaraj się, aby było krótkie i na temat, a Twoja osobowość będzie widoczna o wiele lepiej niż jakiekolwiek papierowe CV. Spróbuj!

5. Wydrukuj magazyn

Twoje umiejętności nie muszą być wyszczególnione w nudnym morzu wypunktowań. Przedstaw swoje podanie w formie czasopisma lub broszury, aby było wizualnie atrakcyjne i wciągające. Przedstaw siebie i swoje umiejętności w taki sposób, jakbyś sprzedawał produkt (swoje umiejętności) i markę (siebie!).

Przedstaw każdą sekcję swojego CV jak artykuł w czasopiśmie, a nie jak listę, aby Twoje podanie było łatwe do czytania, wciągające i zabawne. Na przykład, zamiast wymieniać swoje wykształcenie, stwórz artykuł zatytułowany "Podróż po wiedzy" i wybierz kilka ważnych projektów, które realizowałeś w szkole, a które są istotne dla Twojego podania o pracę. Jeśli na przykład zdobyłeś kwalifikacje w zakresie kodowania stron internetowych, możesz napisać o tym w formie wysuwanego cytatu o następującej treści: "Najlepszy w klasie w projekcie Java w mojej szkole, 2017".

 

Dlaczego druk może sprawić, że Twoje podanie o pracę będzie bardziej atrakcyjne

Twoje podanie o pracę to szansa, by pochwalić się swoimi osiągnięciami, więc nie czas na skromność! Bądź tak kreatywny, jak to tylko możliwe, aby sprawić, że potencjalny pracodawca usiądzie i zwróci uwagę na Twoje podanie o pracę.

Być może firmy chcą, abyś składał podanie o pracę wysyłając zwykłe CV, ale jeśli chcesz pokazać, że masz kreatywny umysł, który wyróżnia się ponad resztę, spróbuj zastosować jedną z powyższych taktyk, a na pewno zostaniesz zauważony przez innowacyjnych pracodawców (a właśnie dla takich chcesz pracować!).