Uporządkowaliście listę gości, rozesłaliście kartki z datą ślubu i zarezerwowaliście idealne miejsce na wesele. Realizujecie swój wymarzony ślub w ramach budżetu i wkrótce zaczniecie zapraszać gości, co oznacza, że nadszedł czas, aby wkroczyć na zupełnie nowe terytorium - zaproszenia ślubne. Nie ma powodu do paniki - nasze wskazówki z pewnością podsuną Wam kilka najlepszych pomysłów na zaproszenia ślubne.

Niezbędna lista kontrolna zaproszeń ślubnych:

* Panna Młoda i Pan Młody są nazwani
* Gospodarze wesela są wymienieni z imienia i nazwiska
* Słowa odzwierciedlają nastrój wesela
* Nazwiska gości
* Godzina, data i miejsce wesela są wymienione
* jasne instrukcje dotyczące RSVP.
Imiona Panny Młodej i Pana Młodego

W ferworze planowania ślubu można zapomnieć o ważnych informacjach, takich jak Wasze imiona. Ważne jest, aby pamiętać o umieszczeniu Waszych imion na zaproszeniach ślubnych - w końcu to Wy gracie główne role w tej historii miłosnej!

(Źródło: Pinterest)

Kto jest gospodarzem wesela?

Tradycyjnie zaproszenia ślubne wysyłają rodzice panny młodej (bo to oni płacą rachunek!). Tak więc, zazwyczaj w przypadku ślubów kościelnych, zaproszenie ślubne może wyglądać następująco:

Pan i Pani Johnson

pragną zaszczycić swoją obecnością

na ślubie ich córki

Clare Louise

z

Pana Davida Lewisa

Coraz więcej osób wybiera jednak nietradycyjne miejsca ślubu. Wiele par decyduje się na wysłanie zaproszeń ślubnych, w których sami występują w roli gospodarzy - na przykład "Panna Clare Louise Johnson i pan David Lewis proszą o miłe towarzystwo podczas ich ślubu". Czasami gospodarzami wesela są oboje rodziców - rozumiecie, jak to wygląda. Istnieje wiele sposobów na przeformułowanie tego tekstu, aby pasował do Waszej sytuacji.

Jak sformułować zaproszenie?

Zaproszenia powinny odzwierciedlać nastrój, jaki chcecie stworzyć na swoim weselu. Czy chcecie pokazać, że lubicie się bawić? Clare i David biorą ślub! A może wyluzowaną i nowoczesną perspektywę? Dołączcie do nas, aby uczcić dzień naszego ślubu". To, jak sformułujesz tę część, zależy wyłącznie od Ciebie!

(Źródło: Pinterest)

Imię i nazwisko gościa

Drukując zaproszenia ślubne, pamiętajcie, aby zostawić miejsce na imiona gości, abyście mogli je wpisać, gdy już przyjdą. Samodzielne napisanie zaproszeń dodaje im prawdziwie osobistego charakteru, ale możesz mieć obawy, jeśli nie jesteś pewna swoich umiejętności pisania. W takim przypadku możesz zatrudnić kaligrafa, który zadba o to, aby były one niezwykle stylowe.

Dodatkowa wskazówka: pamiętaj, aby zaznaczyć, czy zaproszenie jest przeznaczone tylko dla Twoich gości, czy też obejmuje również ich dzieci lub osobę towarzyszącą!

Godzina, data i miejsce uroczystości

To bardzo ważne, abyście poinformowali gości o godzinie, dacie i miejscu Waszego ślubu - w przeciwnym razie będzie to raczej... intymna sprawa.

Powinniście podać godzinę i lokalizację lokalu weselnego, a także miejsce, w którym odbędzie się sesja wieczorna. Pamiętajcie, że te informacje będą inne dla osób, które wezmą udział tylko w sesji wieczornej.

RSVP

Czy wiesz, że RSVP to skrót od "répondez s'il vous plaît" (po francusku "proszę o odpowiedź")? Cóż, teraz już wiesz!

Jaki jest ostateczny termin, do którego goście muszą odpowiedzieć i w jaki sposób dadzą Ci znać? Najważniejsze jest, aby ułatwić gościom odpowiedź - w przeciwnym razie mogą zwlekać z nią tak długo, jak tylko będą mogli, co nie jest idealne, gdy zaplanowaliście całe wesele co do minuty.

Możesz zostawić adres e-mail lub numer telefonu, dołączyć kartki z odpowiedziami lub poprosić o odesłanie zaproszenia.

(Źródło: Pinterest)

Skoro znacie już wszystkie niezbędne elementy zaproszeń ślubnych, czas zabrać się za przygotowanie własnych! Upewnij się, że cała papeteria ślubna pasuje do siebie, aby zachować spójność - niezależnie od tego, czy dostosujesz jeden z naszych darmowych, starannie wykonanych projektów, czy zaprojektujesz własny.