Kasy fiskalne Kołaczkowo
logo

Drukarnia offsetowa tomaszów

Warianty druku

Wielu potencjalnych odbiorców nie orientuje się w propozycjach drukarni. Wieloaspektowe pojęcia, olbrzymi wybór a przy tym skomplikowany wachlarz cen może przyprawić o zawrót głowy.
Warto zdać sobie sprawę z tego, jaki rodzaj usługi jest nam niezbędny, jakim terminem dysponujemy i jak ogromne chcemy złożyć zamówienie. Znacząca jest także jakość druku a także satysfakcjonujący rezultat.
Druk można podzielić na cyfrowy, fleksograficzny oraz offsetowy.
Drukarnie cyfrowe dysponują maszynami, które rozprowadzają toner po papierze metodą elektrostatyczną, w formie proszku. Jest to technika prędka, ale zarazem poświęcona dla malutkich formatów.
Druk fleksograficzny to strategia druku wypukłego. Użytkowane są w niej plastyczne formy.
Drukarnia offsetowa może zaproponować druk najwyższej jakości. Jego jedyną wadą jest dłuższy okres czasu oczekiwania. Z drugiej strony jest on jednak niedrogi, a finalny efekt jest najlepszy. W stosunku do druku cyfrowego pozwala on na drukowanie dodatkowo na dużych formatach. Używany jest w fabrykacji sporych nakładów, na przykład gazet, czasopism, kalendarzy, ulotek lub plakatów.
Decyzja dotycząca wyboru najlepszego dopuszczalnego druku zależy w związku z tym od tego, co bądź w jakim nakładzie pragniemy wydrukować. Aktualnie większa część drukarni dysponuje maszynami pozwalającymi na wykonanie każdego typu druku, więc nie potrzebujemy się decydować na usługi jednej konkretnej drukarni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.